Музей ТРЦ "Nikolsky"

Європейські міста-побратими Харкова
17.05.2021

Даний експонат символізує міста побратими Харкова, назви яких зашифровані в даній руці. 

Хто такі міста-побратими? Це ті, між ким встановлені міцні дружні зв’язки в сфері політики, спорту чи мистецтва. Таких Харків має чимало. На сьогодні налічується 20 таких міст.


Болонья (Італія). Це місто стало першим містом-побратимом Харкова. Братські відносини між Першою столицею і Болоньєю оформилися 5 серпня 1966 року. Найчастіше Болонью називають кулінарною столицею Італії, але разом з цим наше місто-побратим є найстарішим університетським центром Європи. Університет тут був заснований в далекому 1088 році. У Болоньї найвищий рівень життя в Італії завдяки вдалому географічному розташуванню та розвиненій промисловості.


Варшава (Польща). Столиця і найбільше по населенню і по території місто в Польщі. Варшава стала фактичною столицею в 1596 році, коли після пожежі в Вавельському замку в Кракові король Сигізмунд III переніс свою резиденцію сюди, при цьому столичний статус міста був підтверджений тільки в Конституції 1791 року. А трохи більше ніж через два століття, 2 лютого 2011 року, столиця Польщі стала містом-побратимом для столиці Слобожанщини. Співпраця виявляється, перш за все, в гуманітарно-культурній сфері.


Не варто забувати і про українського “сусіда” Познань (Польша). Договір про співпрацю між Познанню і Харковом був підписаний 24 вересня 1998 року. Польська Познань – другий після Варшави центр банківської справи і бізнесу. З травня 1999 роки роботи юних художників з Познані беруть участь у виставках дитячого малюнка в Харківській міській художній галереї, яка проходить в рамках фестивалю «Світ без темних фарб».


Цинциннаті (США). На площі Fountain в Цинциннаті 11 вересня 1989 року було підписано угоду, яка офіційно проголосила, що у Харкова з’явилося ще одне місто-побратим. Цинциннаті – третій за чисельністю місто в штаті Огайо. Прекрасний сучасний місто, центр машинобудування, верстатобудування. Тут виробляють ракети, авіадвигуни, побутові прилади і автомобілі. Американські побратими кілька разів надавали гуманітарну допомогу нашому місту: програма вакцинації, поставка медичного обладнання та соціальної допомоги, поставка медикаментів, передача книг, написаних шрифтом Брайля.


Тяньцзінь (Китай). Побратимські відносини між Харковом і містом Тяньцзінь були встановлені 25 серпня 1993 року. В результаті співпраці міст було досягнуто згоди про взаємне розміщення реклами в містах із залученням комерційних структур. Також було досягнуто згоди про підготовку проекту зі створення в Харкові Центру китайської медицини. Тяньцзінь є найважливішим торгово-розподільним пунктом Китаю, тут здійснюється понад чверть зовнішньоторговельних операцій країни.


Варна (Болгарія). Містом-побратимом Варна для Першої столиці стала 25 серпня 1995 року. Сьогодні Варна – третє за величиною місто в Болгарії. Варна також вважається морською столицею Болгарії, культурним і туристичним центром. За довгі роки спільної співпраці з Харковом були здійснені різні обміни у сфері культури, економіки та туризму.


Лілль (Франція). Угода про побратимські відносини було підписано 6 червня 1998 року. У Франції Лілль займає 1-е місце по текстильному виробництву, 2-е місце за кількістю літературних видань, 3-е місце по машинобудуванню, фармакологічної промисловості і медицині. Як і Харків, Лілль є студентським містом своєї країни.


Нюрнберг (Німеччина). Побратимські зв’язки між Харковом і Нюрнбергом були встановлено 7 липня 1999 року. Наші міста співпрацюють у сфері місцевого самоврядування та міських служб, в сфері економіки, освіти, підвищення кваліфікації. Також в сфері культури та спорту, роботи з молоддю, громадськими організаціями, засобами масової інформації. У 1999 році в Харкові зареєстровано Благодійний фонд соціальної допомоги, засновниками якого є лютеранські громади Нюрнберга і Харкова.


Каунас (Литва). Спорідненим містом Каунас для Харкова став 23 квітня 2001 року. Для Литви Каунас є центром освіти: 9 університетів, в яких навчаються понад 50 тис. Студентів. Найбільші ВНЗ міста: Політехнічний інститут, Медичний університет, Інститут фізкультури, Литовська ветеринарна академія, Литовський сільськогосподарський університет.


Цзинань (Китай). У вересні 2004 року під час візиту харківської офіційної делегації в місто Цзинань, було підписано угоду про встановлення дружніх відносин між містами. Цзинань – величезний центр освіти і науки, тут працюють понад 200 науково-дослідних організацій. У місті близько 3000 підприємств.


Брно (Чехія). 12 квітня 2005 року міським головою Харкова і мером Брно було підписано «Декларацію про наміри співпраці між містом Харковом і містом Брно». Спочатку співробітництво відбувалося у формі обмінів офіційними делегаціями, пізніше пішли спільні економічні місії, спортивні та культурні заходи, реалізація різних бізнес-проектів.


Кутаїсі (Грузія). Містом-побратимом Кутаїсі для Харкова став 23 серпня 2005 року. У той же день було підписано угоду про співпрацю між торгово промисловими палатами Харкова і Кутаїсі. В рамках співпраці щороку відбувається обмін делегаціями. Промисловий потенціал цього поріднених міст складають автомобільний, технічний і тракторний заводи.


Даугавпілс (Латвія). Протокол про наміри співпраці між Харковом і Даугавпілс був підписаний 6 лютого 2006 року. З тих пір відбуваються регулярні активні обміни в різних сферах. Разом з тим було підписано угоду про співпрацю між ХНУ ім. В. Н. Каразіна та Балтійським інститутом.


Рішон-ле-Ціон (Ізраїль). Побратим Харкова з 2007 року. Наймолодше місто Ізраїлю, яке до набуття статусу міста було спальним районом Тель-Авіва. Середній вік жителя Рішон-ле-Цірона становить 35-40 років. У місті люблять активний відпочинок і всілякі спортивні турніри.


Газіантеп (Туреччина). У 2011 році в Газиантепе був відкритий Музей мозаїки, який вважається найбільшим в світі музеєм римської мозаїки. І в тому ж році 15 квітня було підписано Угоду про встановлення побратимських відносин між українським Харковом і турецьким Газіантеп.


Трнава (Словаччина). 13 квітня 2013 року в рамках міжнародного туристичного форуму «Харків: партнерство і туризм» словацька Трнава і Харків стали містами-побратимами.


Тирана (Албанія). Договір про побратимські зв’язки зі столицею Албанії був підписаний під час урочистостей до Дня міста 23 серпня 2017 року. Угода передбачає обмін делегаціями та досвідом в сфері самоврядування, контакти середнього і малого бізнесу Харкова і Тирани, культурні та студентські зв’язку.

Будь в курсі подій, акцій та знижок

Вас також може зацікавити