Музей ТРЦ "Nikolsky"

Європейські міста-побратими Харкова
17/05/2021

Хто такі міста-побратими? Це ті. між ким встановлені міцні дружні зв’язки в сфері політики, спорту чи мистецтва. І таких Харків має чимало. На сьогодні налічується 20 таких міст.

Перелік заслужено починається з Болоньї (Італія), бо саме це  місто  стало першим побратимом Харкова. Угода про відносини між ними була підписана 5 серпня 1966 року.

Болонья – найстаріший освітній центр Європи. Університет тут було засновано ще  у далекому 1088 році. Також це місто славетне відомими  скульпторами  Якопо делла Кверча та Мікеланджело Буонарроті і найвищим рівнем життя в Італії.

Варна (Болгарія) – побратим Харкова з 1995 року.Це курортне місто Болгарії і його ж, візитна картка, бо є одним з найулюбленіших місць відпочинку туристів з усієї планети.

Наступние місто Лілль (Франція). Братські відносини між найпершою  столицею  України і французьким містом з’явилися 1998 року. Лілль − це найбільший і найяскравіший населений північної частини Франції, а також студентське містечко.

Не варто забувати і про українського “сусіда” Познань(Польша). Договір про співпрацю між  Харковом  та одним з найперших польських  міст уклали 1998 року. Познань −  відомий  бізнесом та сферою банківської діяльності, бо займає друге місце після Варшави. 

Нюрнберг (Німеччина) став побратимом Харкова влітку 1999 року. Це німецьке місто входить в перелік найбільш економічно розвинених і багатих міст Європи. Тому і не дивно, що між ним та Україною є зв’язки. До того ж, Нюрнберг подарував нам речі такі, як глобус, токарний верстат і кишеньковий годинник. Це всі міста-побратими Харкова, але одні з найголовніших.