видатні харків'яни

Дунаєвський Ісаак Осипович
композитор

Дунаєвський Ісаак Осипович був видатним радянським диригентом та композитором україно-єврейського походження. Народився 30 січня 1900 в Полтавській області у родині заможного службовця Цалі Дунаєвського.

Закінчив гімназію, консерваторію та вступив на юридичний факультет Харківського університету. Проте музика приваблювала юнака більше за юриспруденцію, тому провчившись лише два роки, він вступив до Харківської консерваторії по класу скрипки.
Дунаєвського вважають “батьком радянської оперети”, оскільки він написан 12 творів, серед яких найвідомішими є “Наречені”, “Вільний вітер” та “Біла акація”.

Він відзначився саундтреками до фільмів “Веселі хлоп’ята”, “Три товариші”, “Діти капітана Гранта”, “Волга-Волга”. Дунаєвський працював композитором на замовлення, а також диригентом у місцевих драматичних театрах до переїзду у Москву в 1924 році.
Ісаак Осипович увів пісні-марші, як тип масової композиції. Його марші сповнені динамічністю, мажорністю та ритмічністю. Ліричні пісні композитора мають в основі побутовий сюжет і споріднені за стилістикою до романсу.

Дунаєвський Ісаак Осипович помер 25 липня 1955 року від спазму серця. Його музична спадщина є невід’ємною складовою радянської класики.

повернутися