Видатні Харків'яни

Боммер Брати

(кінотеатр Боммер)

Кіноіндустрія Харкова нерозривно пов’язана з постатями братів Боммер, які почали розвивати кінобізнес та відкрили перший стаціонарний кінотеатр на всій території Російської імперії. Заклад відкрили в березні 1908 року.

С притаманним французам розмахом, брати відкрили у “Боммері” зал на 380 місць, на другому поверсу для гостей грав оркестр. Атмосфера задовольняла потреби відвідувачів та пожвавлювала в них інтерес до кінематографу.

Брати показували не тільки відомі картини, але і розвивали місцеву харківську хроніку, що робило специфіку кінотеатру дуже багатогранною.

Кінопрокат приносив значний профіт до бюджету країни, оскільки швидко став провідним видом розваг місцевих жителів. Брати-Боммер почали розширювати свій бізнес і відкрили філіали у Ялті, Дніпрі, а головний офіс знаходився у Ростові.

З початком Громадянської війни та встановленням більшовицької влади, бізнес було призупинено, оскільки Боммер вирішили залишити країну задля своєї безпеки. Проте задля масової пропаганди населення кінотеатр відновив свою роботу та змінив назву на “Кинотеатр №5”.

У 2003 році кінотеатру було повернено його першопочаткову назву “Боммер”.

повернутися