Видатні Харків'яни

Гурченко Людмила Марківна

актриса театру і кіно

Зірка радянського кінематографу, народна артистка СРСР, Людмила Марківна Гурченко народилася 12 листопада 1935 року в Харкові.

Дитинство припало на воєнні роки, батько пішов добровольцем на фронт, а маленька Людмила з мамою залишилися в окупованому місті.

Батько повернувся додому по закінченню війни.

У 1944 вступила до музичної школи ім. Бетховена по класу “охорони дитячого голосу”, де підкорила вчителів своєю артистичністю та любов’ю до співу. Для того, щоб оплатити навчання Людмила збирала гроші, співаючи у транспорті.

Вищу освіту Людмила Марківна здобула у Всеросійському державному інституті імені С.А. Герасимова. У віці 21 року дівчина здобула славу завдяки своїй першій головній ролі у фільмі Ельдара Рязанова “Карнавальна ніч”. 

Популярність відзначилась на кар’єрному рості Людмили: їй пропонували переважно ключові ролі, а у 1969 Людмилі Марківні присвоєно звання заслуженої артистки РРФСР. 

Фільмографія акторки налічує майже 100 фільмів, найвідомішими з яких є “Вокзал для двох”, “Небесні ластівки”, “Любов і голуби”, “Старі стіни”. Окрім акторської майстерності, Людмила Гурченко була відома своїми вокальними здібностями і навіть була нагороджена “Премією Клавдії Шульженко”.

Людмила Марківна Гурченко померла 30 березня 2011 року в Москві через серцеву недостатність.


повернутися