Видатні Харків'яни

Харько

козак, за однією з легенд в честь нього названо місто

За легендами та міфами, Харько був козаком, на ім’я якого названо місто Харків. Народився він приблизно в XVII-XVIII столітті та за трьома версіями мав різну діяльність. Найпоширенішою є думка, що Харько був козаком та першим поселенцем на території сучасного Харкова. Начебто одного  разу на шляху з Польщі наздогнав він татар біля города Змієва та звільнив полонених плених, проте самому врятуватись не вдалось, і в результаті потонув Харько у Донці.

Друга версія полягає в уособленні Харька в ролі пасічника, який розжився великою територією. Він приймав людей для співжиття, щоб всім разом доглядати господарство і слово “Харьков” виникло саме через словосполучення Харьков хутор.

Третя версія схожа на попередню і за нею малоросійський поміщик Харько побудував свій хутір та назвав його своїм іменем.

Існує також легенда про Харька, що був козацьким сотником та грабував поміщицькі маєтки, проте більшість істориків притримується саме першого варіанту. На знак вшанування символу міста встановлено пам’ятник у центрі Харкова у вигляді козака на коні зі списом.

повернутися