Видатні Харків'яни

Клочкова Яна Олександрівна

спортсменка, плавчиха

Чотирикратна олімпійська чемпіонка народилася в Сімферополі 7 серпня 1982 року, проте в 1997 переїхала до Харкова і має титул почесного громадянина міста. Батьки Яни спортсмени з легкої атлетики. Освіту здобула в Харківському училищі фізичної культури та спорту та в Київському університеті фізичного виховання та спорту.

Тренерами Яни були подружжя Ніни та Олександра Кожухів. Клочкова здобула золото на Літніх олімпійських іграх 2000 та 2004 у категорії комплексного плавання, також у 2000 році виборола срібло. Плавчиня встановила 50 рекордів України, на Олімпіаді в Сіднеї - світовий на дистанції 400 метрів комплексним плаванням та європейський на дистанції 200 метрів.

Яна Клочкова - найтитулованіша спортсменка України за історію Олімпійських ігор. Нагороджена орденами Героя України за виняткові спортивні досягнення, “За заслуги” ІІІ ступеня та орденом княгині Ольги І ступеня.

19 березня 2009 року на пресконференції Яна Олександрівна оголосила про припинення спортивної кар’єри. На знак прощання зі спортом колеги подарували їй золоту рибку, адже саме таке прізвисько було у спортсменки.

У шлюбі з грузинським бізнесменом Леваном Нодаровічем Ростошвілі, Клочкова народила сина Олександра.

повернутися