Видатні Харків'яни

Шалімов Олександр Олексійович

хірург

Видатний український хірург російського походження, який за свою діяльність провів майже 40 тисяч операцій. Шалімов Олександр Олександрович народився 20 січня 1918 року в селі Введенка Липецької області.


Навчався у медичному училищі на Кубані та на лікувальному факультеті Кубанського медичного інституту.


З 1941 року доволі часто змінював місця роботи, проте обіймав керуючі посади, зокрема був головним хірургом Брянського облздороввідділу та завідувачем хірургічного відділення Брянської обласної лікарні.


Переїхавши до Харкова, став доцентом кафедри хірургії Харківського медичного інституту. У 1958 році захистив докторську дисертацію і невдовзі обійняв посаду провідного хірурга в лікувальних та наукових закладах міста.


Кар’єра Шалімова швидко йшла вгору і вже з 1965 року Олександр Олексійович був директором Харківського науково-дослідного інституту загальної та невідкладної хірургії.


Серед визначних досягнень Шалімова проведення першої вдалої пересадки підшлункової залози хворому на діабет, розробка методів оперування органів травлення, судин. До того ж, саме Олександр Олексійович керував проведенням першої в Україні операції з пересадки серця.


У 1998 році Шалімова визнано “Людиною планети”. Його також титуловано Почесним доктором Інституту клінічної та експериментальної хірургії НАН України, і Героєм України.


Помер Олександр Олексійович 28 лютого 2006 року.

повернутися