Музей ТРЦ "Nikolsky"

Літакобудування
17.05.2021

Харків нерозривно пов’язаний з літакобудуванням, адже саме в цьому місті розміщене Ха́рківське державне авіаці́йне виробниче підприємство. А з нього і починалася історія української авіації.

В період Холодної війни СРСР прагнув  показати всьому світу свою непереможну технічну першість. За 73 роки збудували понад 22 тис. літаків, лайнерів та інших машин. Серед них і відомий кукурузник Ан-2 –  найперший літак,  бо розроблений у конструкторському бюро Антонова одразу після його створення. “Всюдиліт” – саме так його прозвали в перші роки будівництва. Військово-транспортний літак Ан-12, який використовувався для перевезення різних вантажів і десантних військ також було створено в “Бюро Антонова”.

Та все ж найпопулярнішим був пасажирський Ан-24, адже з 1962 по 1979 рік було виготовлено 1367 одиниць техніки. Ще одна особливість даного лайнера полягає в можливості його використання на непідготовлених злітно-посадкових смугах. Цікавий, але мало кому відомий факт, що назву Ан-124 “Руслан”, хотіли пов’язати з грецькою міфологією. Але, як нині відомо, слов’янські корні перемогли. Ну й не варто забувати про відомого «гіганта» Ан-225 «Мрія». Який і нині залишається найбільшим літаком у цілому світі. На ньому планувалось транспортування космічного човна “Буран”. Проте через розпад СРСР цього, на жаль, так і не трапилося. Зате, в 2009 році він з’явився на сторінках Книги рекордів Гіннеса. 

Будь в курсі подій, акцій та знижок

Вас також може зацікавити